• Vážení rodičia, od pondelka 7.03.2022 budete môcť odovzdať svoje dieťa učiteľke, až ku triede. Naďalej je nutné dodržiavať všetky protiepidemické opatrenia:

• dezinfekcia rúk, vstup do budovy MŠ len s rúškom
            • v  budove MŠ, šatni sa zdržuje len jedna osoba s dieťaťom
            •  v budove MŠ sa zdržiavať max. 10 ninút
            •  nevstupovať do tried
            •  konzultácie pre informácie o svojom dieťati, si dohodnúť s učiteľkami

Ďakujeme za pochopenie                                                                         zástupkyňa MŠ

Mgr. Zuzana Galliková

oznamujeme rodičom, že počas týždňa sme pre pozivitu museli dať 5 tried do domácej karantény - (MŠ 1,3,4,5,7,). Nakoľko pozitivita rýchlo stúpa, prosíme vás, aby ste zvážili dať do konca týždňa dieťa do MŠ. Samozrejme, ak rodičia pracujú, nemá dieťa s kým ostať doma a  je to dieťa zdravé, MŠ je pre ne otvorená. Týka sa to tried, ktoré nie sú v karanténe.

Ďakujeme za pochopenie

Mgr. Galliková Zuzana zástupkyňa pre MŠ

• Oznam vianočné prázdniny

• Vážení rodičia, prevádzka materskej školy so súhlasom zriaďovateľa bude od 20.12.2021 do 07.01.2022 prerušená.

Vonku je zima, mrazivý chlad,no v srdci teplo, čo rozpúšťa ľad.

A v okne sviečky rozžiaria strom,Vianoce tajomstvom naplnia dom.

Šťastné a veselé Vianoce, v Novom roku veľa šťastia a zdravia

praje kolektív zamestnancov materskej školy.

• Vážení rodičia, podľa aktualizovaného Školského semaforu by naša materská škola mala fungovať v OP režime- tzn. že do materskej školy by mohli vstupovať cudzie osoby buď zaočkované alebo tie, ktoré prekonali ochorenie Covid-19.

Keďže pri množstve detí, ktoré do MŠ chodia sa toto pravidlo nedá dodržať, dôrazne Vás žiadame, aby ste sa v priestoroch MŠ- resp. v šatni zdržiavali iba nevyhnutný čas- max. 10 minút a v malom počte. Taktiež Vás žiadame, aby ste chodili po deti po 15,00hod. a nie všetci presne na 15,00hod

Za pochopenie ďakujeme

• Vážení rodičia

• Vedenie školy so súhlasom zriaďovateľa oznamuje rodičom, že počas jesenných prázdnin v ZŠ, to je od 28.10.2021 do 29.10.2021, bude prevádzka materskej školy z dôvodu nízkeho počtu prihlásených detí a dezinfekcie prerušená.

Materská škola bude opäť v prevádzke od 2. 11. 2021.

• Enviromentálna vychádzka

• Deti predškolských tried sa zúčastnili enviromentálnej vychádzky. Les im pripomenul rôzne zmeny v prírode, priblíženie obdobia JESEŇ. Farebnosť a opadanosť lístia sa deťom neskutočne páčila. Zbierali listy, šišky a šípky, z ktorých si vytvorili rôzne nádherné obrázky ( slnko, huby, ježka a jesennú vílu).

• Dôležitý oznam!!!

• Vážení rodičia.

Z dôvodu zvyšovania pozitívnych osôb a chránenia nášho zdravia sa od dňa 19.10.2021, to je od zajtra, zakazuje vstupovať do priestorov MŠ. Prosíme Vás odovzdávať deti už zo šatni. Na vyzdvihnutie dieťaťa použite zvonček pred budovou MŠ.

Ďakujeme za porozumenie. Zástupkyňa pre MŠ Mgr. Galliková Zuzana.

• Moja obec, moja vlasť

• Dňa 15.10.2021, naši predškoláci navštívili múzeum a kostol. Pre deti to bolo všetko novotou a mali neskutočný zážitok. V kostole nám p. kaplán Paľko priblížil a opísal hlavný oltár. Veľmi pekne ďakujeme aj p. Helenke, že zachováva dedičstvo našich predkov. Jej výklad a ukážky deti veľmi zaujali  a spontánne sa zapojili do rozhovoru.

• Jabĺčkový beh

• Vo štvrtok 23.09.2021 v našej MŠ sa uskutočnil jabĺčkový beh pre naších predškolákov. Deti mali pripravené športové disciplíny, ktoré hravo zvládli. Každa trieda za dodržanie pravidiel a splnených úloh dostala za odmenu sladké a zdravé jabĺčko.

• 14.09.2021-riaditeľské voľno

•

• Informujeme rodičov i žiakov našej Spojenej školy Lendak, že 14.9.2021 (utorok) bude riaditeľské voľno, z dôvodu návštevy Svätého otca na Slovensku. Vyučovanie vo všetkých zložkách Spojenej školy Lendak ( MŠ, ZŠ, ZUŠ, CVČ, ŠKD a ŠJ) bude pokračovať až vo štvrtok, 16.9.2021, nakoľko je 15.9.2021 (streda) deň pracovného pokoja.

Riaditeľské voľno sa poskytuje  podľa § 150 ods.5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní.

PaedDr. Mária Budzáková, riaditeľka Spojenej školy Lendak

• Začiatok školského roka 2021/2022

• Prevádzka Materskej školy v šk. roku 2021/2022 začína vo štvrtok 02.09.2021.

Denná prevádzka je od 6.30 do 16.00 hod.

Dieťa je potrebné priviesť do MŠ najneskôr do 8.00 hod.

Prvý deň Vaše dieťa potrebuje:

Pyžamko- potrebné označiť menom a priezviskom

Prezuvky s plnou pätou, nie šľapky

Nahradné oblečenie- nechať v skrinke v šatni, pršiplášť a vhodnú obuv - čižmičky

Dievčatá - hrebene

Do MŠ je zakázané nosiť hračky, mobílné telefóny a lieky

V prvý deň je potrebné priniesť alebo poslať cez edupage vyhlásenie o bezpríznakovosti

•

Vedenie školy so súhlasom zriaďovateľa oznamuje, že dňa 29.06.2021(utorok), bude riaditeľské voľno, prevádzka MŠ bude prerušená na jeden deň. 30.06.2021 (streda), funguje MŠ normálne.

Deti, ktoré sú nahlásené na mesiac júl, pokračujú v dochádzke podľa zoznamov určených tried.