• Letné prázdniny v MŠ

• Milí rodičia, máme tu koniec školského roka 2022/2023.

Prevádzka materskej školy počas letných prázdnin bude k dispozícii iba pre deti, ktoré sú prihlásené: od 3.7.2023  do 31.7.2023  v čase od 6:30 do 16:30.

Počas mesiaca august je materská škola ZATVORENÁ.

Všetkým deťom prajeme krásne prázdniny.

• OZNAM:

• Vážení rodičia, oznamujeme vám, že riaditeľka Spojenej školy v Lendaku udeľuje podľa §150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. (školský zákon) všetkým deťom materskej školy dňa 29.6.2023 riaditeľské voľno z prevádzkových a organizačných dôvodov.

• OZNAM: Rozhodnutia o prijatí / neprijatí dieťaťa do MŠ

• Oznamuje zákonným zástupcom, ktorí podávali Žiadosť o prijatie dieťaťa  na predprimárne vzdelávanie na šk. rok 2023/2024, že rozhodnutia o prijatí resp. neprijatí  dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si môžu  vyzdvihnúť 22.06.2023 od 8:00 hod. do 14:00 hod. Poprosíme len tých rodičov, ktorých deti sa narodili po decembri 2020. Všetky deti narodené do decembra 2020 sú prijaté, rozhodnutia podpíšu v septembri pri prvom nástupe do dieťaťa do MŠ.

• ARAKOVO

• Dňa 6.6.2023 našu MŠ v Lendaku navštívilo ARAKOVO. Deti zážitkovým účením spoznali a mali možnosť sa skamarátiť s rôznymi druhmi papagájov. Všetky papagáje boli veľmi prítulné ako domáce zvieratká. Nielen deti ale aj my všetci dospelí sme mali veľmi krásny zážitok byť v kolektíve a hrať sa s takým krásnym exotickým vtáctvom. Tak ako sa pravdivo hovorí, že ten, kto miluje zvieratá, ten vie rozdávať lásku všetkým. Preto treba tento vzťah k zvieratám pestovať u detí už od útleho veku.

Ďakujeme animátorom za ich čas a milý prístup k deťom. Celám MŠ odporúčame tento priamy kontakt s nádhernými papagájmi.

• MDD

• Medzinárodný deň detí je sviatok detí. Naše deti tento deň 1. jún – MDD oslávili športovým dopoludním v Rozprávkovom lese. Navštívili Pinokia, Lolka a Bolka, Šmolka, Pipi dlhú pančuchu, Trpaslíka od Snehulienky, Bob a Bobka v klobúku, ktorí mali pre nich nachystané úlohy. Keď ich splnili dostali medovníkové srdiečko, ktoré odovzdali Ježibabe, aby pustila Janka a Marienku na slobodu. Ježibaba sa potešila, že má toľko perníkov a podeli sa s deťmi.

Za organizáciu ďakujeme p. učiteľkam Bc. A. Koščakovej, A. Gallikovej, A. Bižiakovej a praktikantom SPgŠ.

• Zelená škola

• V rámci  projektu Zelená škola sa deti predškolských tried dnes zúčastnili na projektovom vzdelávaní. Na zberom dvore si utvrdili poznatky o separovaní odpadu. Zistili, kde končí odpad a ako sa sa ďalej spracúva. Ďakujeme za spoluprácu prevádzkarni obce Lendak a pani učiteľkám.