• Materská škola na Školskej ulici č. 3 sa nachádza na pozemku Obce Lendak. Je v prevádzke od roku 2011 ako šesťtriedna. Na základe zvýšeného záujmu rodičov o umiestnenie dieťaťa v ma-terskej škole boli roku 2015 pristavané a sprevádzkované ďalšie tri triedy.

Od roku 01. 01. 2 012 je Materská škola organizačnou zložkou Spojenej školy Lendak.

Materská škola je štvorpodlažná budova, ktorá pozostáva zo základných častí:

• z miestností pre edukáciu (9.tried) a prevádzku edukačného procesu;
      • z hospodárskej časti - kuchyňa, jedáleň, sklady;
      • vonkajšieho areálu -  dvor s preliezkami, hojdačkami, pieskoviskom, parkovisko;
      • súčasťou objektu je spojovacia chodba so Základnou školou.

V suteréne je umiestnená kancelária vedúcej školskej jedálne, suchý sklad potravín, sklad ovocia a zeleniny, hrubá prípravovňa, šatňa pre zamestnancov ŠJ, hygienické zariadenia pre zames-tnancov  ŠJ, kuchyňa, jedáleň, kotolňa, hygienické  zariadenia  pre stravníkov a  spojovacia  chodba

so ZŠ. V prízemnej časti budovy sa nachádza vstupný priestor, sklad posteľnej bielizne, šatne, tri triedy so spálňami, hygienickými zariadeniami a skladovými priestormi. Na I.poschodí sa nachá-dzajú štyri triedy so spálňami, hygienickými zariadeniami a skladovými priestormi. Na II. poschodí sú dve triedy so spálňami, hygienickými zariadeniami a skladovými priestormi; telocvičňa, šatňa pre prevádzkových zamestnancov, miestnosť zástupkyne pre MŠ, miestnosť s IKT a knižnica, sklad učebných pomôcok, archív.

Materská škola zabezpečuje celodennú výchovno-vzdelávaciu činnosť pre deti vo veku spravidla od 3 do 6 rokov, deťom s odloženou povinnou školskou (veková skupina 6-7 ročných detí) a pri dostatočnej kapacitnej rezerve aj deťom od 21/2 do 3 rokov. Umožňuje voľné hry detí, oddych, osobnú hygienu s otužovaním, telesné cvičenia, čím je zabezpečená funkčná nadväznosť jednotlivých priestorov a ich samostatná prevádzka bez vzájomného rušenia.

Škola kladie dôraz na vytváranie vhodnej klímy pre deti a zamestnancov. Má rozvinutú spo-luprácu s rodičmi a inými inštitúciami, ktoré ovplyvňujú výchovu a vzdelávanie detí. MŠ využíva spoluprácu s rodinou (spoločné posedenia, tvorivé dielne, športové podujatia,  enviro-vychádzky, výlety, otvorené hodiny, rozlúčka s predškolákmi), so ZŠ (športové a kultúrne podujatia, vzájomné návštevy tried predškolákov a I. ročníkov, aktivity so zameraním na akvaristiku, experimenty, bádanie), so ZUŠ (výchovné koncerty a vystúpenia, výtvarný a tanečný odbor), s CVČ (náboženský a folklórny krúžok), s CPPPaP Kežmarok, s pediatričkou MUDr. Janíkovou, so školskou logopedič-kou Mgr. Urigovou. Na úrovni obce a okresu sa zúčastňujeme podujatí zameraných na folklór.

Informovanie rodičov je zabezpečené prostredníctvom webového sídla.

V pedagogickom procese sa zameriavame na aktivity Pohybom k zdraviu a prevencii proti obezite, uplatňujeme prvky tvorivej dramatiky, udržiavame kultúrne tradície regiónu a zvyky našich predkov - obohacujeme výchovu a vzdelávanie o goralské ľudové prvky, prostredníctvom ktorých vnášame do života detí radosť zo spevu, tanca a pohybu. Prostredníctvom enviromentálnej výchovy utvárame u detí pozitívny vzťah k prírodnému a životnému prostrediu, rozvíjame enviromentálne cítenie, ochranárske postoje a zručnosti. V oblasti počítačovej gramotnosti umožňujeme deťom získať elementárne zručnosti v práci s IKT.